sobota, 21 września 2019 r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Multimedia

Msza św. - niedziela 11:30

Proboszcz:
Ks. Marian Miotk, dr teologii,
urodzony 05. 08.1957,
wyświęcony 22. 05. 1983,
mianowany 14. 02. 1998

Wikariusz:
Ks. Dawid Szczeblewski, lic. teologii
urodzony 26. 03. 1981,
wyświęcony 01. 06. 2008,
mianowany 20. 08. 2016

Poprzednio w parafii posługiwali:
Proboszczowie w granicach Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej:
Ks. Jan Wszołek (od ustanowienia parafii 08. 12. 1977 – 28. 08. 1989),  obecnie emeryt w Domu Seniora dla kapłanów w Kołobrzegu.
Ks. Stanisław Goryński (28. 08 1989 – 25. 03. 1992)


Proboszczowie w granicach Diecezji Pelplińskiej:
Ks. Stanisław Goryński (25. 03. 1992 – 28. 12. 1992), pochowany na cmentarzu w Gniewinie
Ks. Franciszek Rzoska (01. 01. 1993 – 14. 02. 1998), zmarł 20. 07. 2013, pochowany na cmentarzu w Pelplinie


Wikariusze w granicach Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej:
Ks. Henryk Szpirra (10. 09. 1984 – 20. 06. 1985)
Ks. Wacław Gospodarczyk OMI (pomoc duszpasterska  1987 –  1988 )
Ks. Ambroży Siemianowski (02. 09. 1989 – 01. 09. 1990)
Ks. Henryk Urbańczyk (01. 09 1990 – 25. 11. 1990)
Ks. Kazimierz Mordacz (13. 12. 1990 – 20. 12. 1991)
Ks. Jan Lewandowski (21. 12. 1991 – 25. 03. 1992)


Wikariusze w granicach Diecezji Pelplińskiej:
Ks. Jan Lewandowski (25. 03. 1992 – 24. 08. 1992)
Ks. Jarosław Dunajski (24. 08. 1992 – 01. 07. 1996)
Ks. Mariusz Szyca (01. 07 1996 – 21. 09. 1996)
Ks. Arkadiusz Kujawa (21. 09. 1996 – 01. 10. 1996)
Ks. Marcin Zabrocki (01. 10 1996 – 18 . 08 1997)
Ks. Czesław Kubera (18. 08 1997 –  05. 09. 1998)
Ks. Zenon Dampc (pomoc duszpasterska 07. 05. 1998 – 01. 07. 1998)
Ks. Krzysztof Jakubek (01. 07. 1998 – 01. 12. 1998)
Ks. January Cybulski (01. 12. 1998 – 01. 07. 2001)
Ks. Piotr Tomaszewski (01. 07. 2001 – 07. 12. 2001)
Ks.. Krzysztof Kozakiewicz (07. 12. 2001 – 01. 07. 2005)
Ks. Mirosław Kelman (01. 07. 2005 – 01. 07. 2007)
Ks. Ariel Januszewski (01. 07. 2007 – 03. 11. 2007)
Ks. Mieczysław Bladowski (pomoc duszpasterska 01. 12 2007 – 22. 12. 2007)
Ks. Ariel Januszewski (pomoc duszpasterska 01. 02. 2008 – 08. 10. 2008)
Ks. Daniel Kreft (01. 07. 2009 – 01. 07. 2011)

Ks. Karol Ciesielski (01. 07. 2011 - 20. 08. 2014)

Ks. Sebastian Wydrowski (20. 08. 2014 - 30. 06. 2016)

Ks. Mateusz Liedtke (pomoc duszpasterska 26. 06. 2016 - 20. 07. 2016)


Powołania z parafii

Kapłańskie:
Ks. Janusz Bujak (1992), dr hab. teologii, profesor Wydz. Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, wykładowca WSD Koszalin,
Ks. Marcin Kunda (2009), mgr teologii, Wydz. Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej - Bysławek, (2019).
Ks. Krzysztof Piątek (2011), mgr teologii, wikariusz w Bazylice św. Jana w Chojnicach (2019)


Zakonne:
S. Bogusława – Agata Cwajna (1966), Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, Genzano di Roma.   
S. Zofia – Zofia Cwajna (1970), Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, Paryż.
S. Olga – Bożena Noetzel (1983), Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, Kalisz.
S. Bogna – Urszula Noetzel (1986), Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, Kalisz.
S. Klara – Jadwiga Żygo (1986), Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, Kalisz.
S. Marta – Marta Zelewska (2003), Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, Poznań.