piątek, 27 kwietnia 2018 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Filmy chrześcijańskie

Parafia zapraszana na projekcję filmów do sali kinowej w Gniewinie. .

W miesiącu kwietniu będzie jeszcze projekcja dnia 26.

- 26.04., o godz. 19,00 będzie można obejrzeć Cierń Boga

Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła

Parafia organizuje w dniach 10 - 17. 09. 2018 pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Wylot z lotniska w Gdańsku 10.09. W programie; Ateny, Delfy, Meteory, Saloniki, Kawala, Filippi, Termopile, Kanał Koryncki. Lądowanie w Gdańsku 17.09., o godz. 18:05

4 Niedziela Wielkanocy /22. 04. 2018/

1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Są to dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich.
  2. W poniedziałek przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Przypada też dzień imienin papieża Franciszka. Pamiętajmy o tym w indywidualnych modlitwach.
  3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie uczestników Kręgu Biblijnego.
  4. W środę, w dzień św. Marka Ewangelisty, przed wieczorną Mszą św. odprawimy nabożeństwo o urodzaje. Zapraszam do wspólnej modlitwy szczególnie parafian związanych z rolnictwem.
  5. Dzieci klas IV, spotykają się w środę o godz. 16,00 celem przygotowania się do uczczenia rocznicy swojej uroczystości komunijnej.
  6. Dzieci klas III gromadzą się na spotkanie w czwartek na godz. 16,00.
  7. W czwartek, 26.04., parafia organizuje pokaz filmu: Cierń Boga. Przedstawia on historię Jezusa widzianą oczami apostołów. Zapraszam do sali kinowej na godz. 19,00.
  8. W przyszłą niedzielę, 29. 04., będzie miała miejsce w naszej parafii uroczystość komunijna. Podczas Mszy św. o godz. 11,00 do stołu eucharystycznego przystąpi po raz pierwszy 53 dzieci (26 chłopców i 27 dziewcząt). W tych dniach wspierajmy dzieci modlitwą, aby przez całe życie dochowały wierności Bogu i nigdy nie utraciły białej szaty łaski. Za tydzień zmieniony będzie porządek Mszy św. Suma będzie pół godziny wcześniej, a Msza św. w Bychowie będzie o godz. 8,30. Podczas uroczystości komunijnej za ławkami wyznaczonymi dla dzieci zarezerwowane będą kolejne dla rodziców dzieci. Proszę nie zajmować tych miejsc.
  9. W sobotę o godz. 10,00 będzie spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych, dla ich rodziców, chrzestnych i wszystkich, którzy pragną uczestniczyć w eucharystycznej uroczystości z czystym sercem.
  10. Sprzątanie kościoła w tym tygodniu przejmują na siebie rodzice dzieci komunijnych.
  11. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Polecam Pielgrzyma i Mały Pielgrzym dla dzieci.
  12. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za prace porządkowe na placu kościelnym. Wszystkim dziękuję za dzisiejszy udział we wspólnocie modlitwy i za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 22. 04. – 29. 04. 2018 /

Niedziela, 22. 04.

7:30     w rocz. ślubu Ireny i Jacka - dziękczynna z prośbą o bł. Boże

9:00     za ++ Barbarę i Jana, braci Andrzeja i Jana