sobota, 25 października 2014 r. imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymka szlakiem św. Jakuba i do Fatimy

Wiosną roku 2015 planowana jest pielgrzymka do Santiago de Compostela. Szlak Jakubowy wzdłuż Bałtyku prowadzi przez Sianowo, Lębork, Górę Rowokół. Będziemy pielgrzymować ze św. Jakubem nawiedzając także Fatimę. Bliższe informacje podawane będą w parafii.

XXVIII Niedziela zwykła /12. 10. 2014/

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny.
  2. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 16,45 dla dzieci i o godz. 17,15 dla dorosłych, a w sobotę i niedzielę o godz. 17,00.
  3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie uczestników Kręgu Biblijnego.
  4. W środę, po raz pierwszy, po kanonizacji, uczcimy św. Jana Pawła II papieża, w jego liturgiczne wspomnienie.
  5. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do uroczystości komunijnej.
  6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, którą obchodzić będziemy w przyszłą sobotę. Pamięć o zmarłych wyrażamy troską o groby. Zachęcam też, by więcej uwagi poświęcić w tym czasie modlitwie za zmarłych. Modlitwa jest wyrazem wiary, potwierdza pamięć o zmarłych zachowywaną w sercu, wyrazem wspólnoty z nimi i trwania przed Panem życia i śmierci. Modlitwa ma wartość niewymierną. Pożyteczne będzie włączenie zmarłych, których wspominamy, do Mszy św. zbiorowych. Ofiary duchowe dla zmarłych są szczególnie cenne. Kwiaty i znicze mają jedynie charakter symboliczny.
  7. Msza św. zbiorowa za zmarłych sprawowana będzie 1. 11., na cmentarzu w Gniewinku o godz. 14,00 i w dzień „zaduszny” w kościele.
  8. Kartki na „wypominki” proszę przekazywać do biura parafialnego.
  9. W Centrum Kultury w Gniewinie można obejrzeć wystawę podsumowującą pontyfikat św. Jana Pawła II pt. "Papież Wolności". Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca w godzinach otwarcia obiektu.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  11. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przed wyjściem z kościoła.
  12. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Dziękuję wszystkim za dzisiejszą wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 19. 10. – 26. 10. 2014 /

Niedziela, 19. 10.

7:30     za ++ rodziców z obojga stron i braci Jerzego i Mieczysława

9:00     w 2-gą rocznicę urodzin Szymona z prośbą bł. Boże