piątek, 22 marca 2019 r. imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymka do Sanktuariów Francji

W dniach 6 - 16 września planowana jest pielgrzymka do Francji. Wylot samolotem z Gdańska. Na miejscu objazd autokarem sławnych miejsc we Francji z pominięciem Paryża i powrót samolotem do Gdańska. Trasa: Beauvais – ROUEN – LISIEUX – PONTMAIN – MONT SAINT MICHEL – MONTFORT-SUR-MEU – SAINT-LAURENT-SUR-SEVRE – LOURDES – CARCASSONNE – LA SALETTE – PARAY-LE-MONIAL – ARS-sur-Formans – NEVERS – Beauvais. Program pielgrzymki:

Piątek,6.09.

Wylot z Gdańska, lądowanie na lotnisku Beauvais.   Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień II

Przejazd do Lisieux przez Rouen, stolicę Normandii do miasta św. Tereski   (Mała Święta).

Dzień III

Przejazd do Pontmain. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie w 1871r. objawiła się   NMP. Przejazd do Mont Saint Michel.   Dalsza podróż do Montfort-sur-Meu –   miasta, w którym urodził się św. Ludwik Maria Grignon de Montfort.

Dzień IV

Przejazd do Saint-Laurent-sur-Sèvre, gdzie w 1716 roku zmarł św. Ludwik. Dalsza   podróż do miejscowości La Rochelle   – urokliwego miasteczka portowego u wybrzeża Atlantyku.

Dzień V

Przejazd do Lourdes – miejsca pielgrzymkowego u podnóża Pirenejów, poświęconemu   Matce Boskiej. To właśnie tutaj, w 1858 roku, objawiła się Ona Świętej   Bernadecie Soubirous.

Dzień VI

Pobyt w Lourdes i zwiedzanie.

Dzień VII

Przejazd do Awinion. Po drodze   przystanek w Carcassonne znanego z   średniowiecznych fortyfikacji i   zamku. Przyjazd do Awinion– dawnej siedziby   papieży (1309-1377

Dzień VIII

Przejazd do położonego najwyżej na świecie Sanktuarium   Matki Boskiej Płaczącej w La Salette.

Dzień IX

Rekolekcje w Alpach. Dzień wolny w La Salette – sanktuarium związanym   z objawieniami Matki Bożej

Dzień X

Przejazd do Ars-sur-Formans – miejsca związanego z życiem i działalnością św.   Ojca Jana Vianney  Następnie przejazd   do Paray-le-Monial i wizyta w sanktuarium dwóch świętych: św.   Małgorzaty Marii Alacoque oraz św. Klaudiusza de la Colombière.   Przejazd do Nevers.

Dzień XI

Poniedziałek

Wizyta w Sanktuarium św. Bernadety, która   w Lourdes 18 razy dostąpiła przywileju objawień Matki Bożej. Przejazd na   lotnisko Beauvais, wylot do   Gdańska.

2 Niedziela Wielkiego Postu / 17. 03. 2019 /

1. Niedziela dzisiejsza jednoczy nas z programem „Ad gentes” (Dla narodów), czyli pomocy misjonarzom. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek przeznaczona na wsparcie dla misjonarzy.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedzielę o godz. 16,30. Zachęcam do udziału.
  3. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątek o godz. 16,00 dla dzieci i przed wieczorną Mszą św. o godz. 17,15 dla dorosłych, a w Bychowie o godz. 16,30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
  4. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zachęcam wiernych do udziału we Mszy św. i do zachowania świątecznego charakteru tego dnia także w swoich domach nie z obowiązku lecz potrzeby serca.
  5. Uroczystość św. Józefa jest dniem modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.
  6. We wtorek przypada odpust parafialny w Zwartowie. Suma sprawowana będzie tam o godz. 17,00.
  7. W środę na godz. 16,00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do przyjęcia sakramentów spowiedzi św. i Eucharystii.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  9. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przy wyjściu z kościoła.
  10. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą wspólnotę modlitwy i za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 17. 03. – 24. 03. 2019 /

Niedziela, 17. 03.

7:30     za + Agnieszkę

9:00     za ++ Gertrudę i Brunona Ewald

10:00  /Bychowo/  za ++ Stanisława - w rocz. śmierci i Feliksę Pyrzowskich

11:30   za parafian

17:30   za ++ Wandę, Bernarda, Jana Edmunda i Zygmunta

Poniedziałek, 18. 03.

7:00     dziękczynna za szczęśliwe narodziny dziecka z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla rodziny

17:30   za ++ Władysława - w rocz. śmierci, Zofię, Krystynę i Stanisława

Wtorek, 19. 03.

7:00     za ++ Mariana Wołek oraz rodziców Stanisława i Marię

17:30   za ++ Józefa - w dniu imienin, Reginę i brata Leszka

Środa, 20. 03.

7:00    z prośbą o przemianę dla parafian oziębłych w wierze - Róża św. Anny

10:00  pogrzebowa śp. Jadwigi Lawer

17:30   za ++ Agnieszkę Walkusz - w 2-gą rocz. śmierci i Józefa - z okazji imienin

Czwartek, 21. 03.

7:00    za ++ rodziców Helenę i Arno, Krystynę i Edmunda

17:30  za + Henryka Czapp - w 2-gą rocz. śmierci

Piątek, 22. 03.

7:00    z prośbą o bł. Boże dla Elżbiety

16:30 /Bychowo/

17:30   za + Józefa Bliznę

Sobota, 23. 03.

7:00     w czyśćcu

12:00  dziękczynna za dar życia Lucynki w dniu jej chrztu św.

15:00   /DPS/  za parafian

17:30   dziękczynna  prośbą o bł. Boże dla rodziny Angeliki i Pawła