czwartek, 2 lipca 2015 r. imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostella

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 24. 09 - 01. 10. br.. Samolotem w dwie strony. Wylot z Gdańska do Lizbony. Ilość miejsc ograniczona. W programie nawiedzenie miejsca objawień Anioła Portugalii - Valinhos; wioski, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji - Adjusrtel; zwiedzanie takich miejsc jak: Batalha, Alcobaca, Nazare, Tomar, Coimbra, Porto, Braga; pobyt w Santiago de Compostella i powrót z Lizbony.

13 Niedziela zwykła  /28. 06. 2015/

1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pragnę powitać wszystkich przebywającym na terenie naszej parafii w czasie wakacyjnego wypoczynku i życzyć miłego pobytu.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz. 7,30; 16,00 i 17,30.  Kolekta z uroczystości przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej, jest to tzw. świętopietrze.
  3. W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła za posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem pobłogosławionym przez papieża lub biskupa oraz po odmówieniu Wierzę w Boga, można uzyskać odpust zupełny.
  4. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła jest patronalnym świętem parafii Bożepole Wielkie i Brzeźno Lęborskie. W Bożympolu suma sprawowana będzie o godz. 10,00, a w Brzeźnie o godz. 11,00.
  5. We wtorek planowane jest pielenie. Chętnych do prac porządkowych zapraszam na godz. 9,00.
  6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych z Komunią św. odwiedzać będziemy w piątek, 3. 07., od godz. 8,30.
  7. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie "Godzina Święta" do godz. 19,30. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania, także z naszej parafii. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.
  8. Członków Żywego Różańca zapraszam na nabożeństwo i wymianę tajemnic różańcowych w sobotę na godz. 7,00.
  9. W sobotę, 4. 07., rozpoczynają się w Wejherowie, w sanktuarium Matki Bożej Wejherowskiej, obchody odpustu ku czci NMP Uzdrowienia Chorych. Jak w minionych latach, na uroczystości odpustowe udajemy się z parafii w pieszej pielgrzymce. W tym roku po raz XVI. Pielgrzymka wyruszy z naszego kościoła w sobotę, jak zawsze, o godz. 8,00. Zachęcam gorąco wszystkich parafian i gości do udziału. Szczególne zaproszenie kieruję do młodzieży. Jest to doskonała okazja bezpośrednio po zakończonym roku szkolnym podziękować za otrzymane łaski. Pielgrzymować będziemy w jedną stronę – tj. do celu. Po dojściu, około godz. 13,30, w kościele OO. Franciszkanów zostanie odprawiona Msza św. dla naszej grupy pielgrzymkowej. Powrót z Wejherowa przewidziany jest we własnym zakresie. W czasie drogi grać będzie orkiestra.
  10. W przyszłą niedzielę obchodzony będzie odpust parafialny ku czci św. Ottona w Kostkowie  Suma odpustowa sprawowana będzie tam o godz. 12,30.
  11. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  12. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przed wyjściem z kościoła.
  13. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół.  Dziękuję wszystkim za dzisiejszą wspólnotę modlitwy i za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 29. 06. – 5. 07. 2015 /

Niedziela, 28. 06.

7:30     za ++ Alfonsa - w rocz. śmierci i Agnieszkę

9:00     za ++ Ireneusza, Augustyna, Jacka i Andrzeja