czwartek, 27 listopada 2014 r. imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Msza św. za Ojczyznę

W niedzielę, 14. 12., o godz. 11:30 sprawowana będzie Najświętsza Ofiara w intencji Ojczyzny. Wzorem lat ubiegłych. po 13-tym dniu grudnia, celebrowana jest Msza św., na której ustawiony jest przy ołtarzu Krzyż strzebieliński, wykonany przez internowanych w stanie wojennym, a osadzonych w Strzebielinku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

XXXIV Niedziela zwykła /23. 11. 2014/

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w roku kościelnym. Po sumie, podczas nabożeństwa eucharystycznego, odmówimy akt oddania i powierzymy rodziny naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  2. Przed kościołem prowadzona jest dzisiaj w naszej diecezji zbiórka do puszek jako pomoc dla diecezji sosnowieckiej na odbudowę tamtejszej katedry po pożarze.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie uczestników I Kręgu Biblijnego.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam spotykają się uczestnicy II Kręgu Biblijnego.
  5. Członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej parafii zapraszam na spotkanie w czwartek, 27. 11., po Mszy św. wieczornej.
  6. Za tydzień przypada I niedziela Adwentu. Jest to też początek nowego roku kościelnego. Rozpoczyna on nowy cykl duszpasterski po hasłem: "Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię". W dni powszednie Adwentu, o godz. 6,45 , odprawiane będą Roraty, na które uczęszcza się z lampionami. Już dziś zachęcam do udziału i proszę, aby dzieci przygotowały sobie lampiony.
  7. W przyszłą niedzielę, w ramach Dni Kultury Gminy Gniewino, podczas sumy parafialnej o godz. 11,30 śpiewać będzie Zespół Folklorystyczny "Nadolanie".
  8. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przy wyjściu. Jest do nabycia nowy numer Pielgrzyma.
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  10. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą wspólnotę modlitwy i za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 23. 11. – 30. 11. 2014 /

Niedziela, 23. 11.

7:30     za ++ Jana, Marię, Władysława, Adama i Władysławę

9:00     z okazji imienin Oliwiera z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze bł. Boże