środa, 3 września 2014 r. imieniny: Joachima, Liliany, Szymona

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymka szlakiem św. Jakuba i do Fatimy

Wiosną roku 2015 planowana jest pielgrzymka do Santiago de Compostela. Szlak Jakubowy wzdłuż Bałtyku prowadzi przez Sianowo, Lębork, Górę Rowokół. Będziemy pielgrzymować ze św. Jakubem nawiedzając także Fatimę. Bliższe informacje podawane będą w parafii.

XXII Niedziela zwykła /31. 08. 2014/

1. Dzisiaj składamy we wspólnocie parafialnej dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony ziemi. Podczas Mszy św. o godz. 11,30 pobłogosławione zostaną zbiory, wieńce żniwne, owoce i warzywa.
  2. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek jako pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Iraku.
  3. Jutro, 1. 09., przypada dzień modlitw w intencji ofiar II wojny światowej w rocznicę jej wybuchu. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu w osobistych modlitwach zmarłych i zaginionych w zawierusze wojennej.
  4. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. na początek roku szkolnego dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej naszej szkoły sprawowana będzie w dwóch grupach. Dla uczniów miejscowych z Gniewina o godz. 8,00, przed apelem szkolnym, natomiast dla dowożonych autobusami będzie sprawowana, Msza św. będzie o godz. 10,30.  Wszystkich zachęcam do modlitwy w intencji dzieci oraz nauczycieli i wychowawców.
  5. Młodzież dojeżdżającą do szkół średnich i tych wszystkich, którzy nie mają okazji uczestniczyć we Mszy św. razem ze swoją szkołą, zapraszam na Mszę św. w poniedziałek na godz. 17,30. Wymownym aktem wiary jest uczestnictwo w Eucharystii na początek roku szkolnego.
  6. W czwartek, 4. 09., przypada w Wierzchucinie odpust parafialny ku czci św. Rozalii. Suma sprawowana będzie tam o godz. 18,00.
  7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Odwiedziny wszystkich chorych z Komunią św. będą jednego dnia, w piątek od godz. 8,30.
  8. W czwartek o godz. 16,00 rozpocznie się Godzina święta. W czasie adoracji Najśw. Sakramentu będzie okazja do spowiedzi św.
  9. Zachęcam wszystkich do praktykowania pierwszych piątków miesiąca, a szczególnie dzieci i to od początku roku szkolnego. Zapraszam do udziału we Mszy św. o godz. 16,00.
  10. Członków Żywego Różańca zapraszam na spotkanie brackie i wymianę tajemnic różańcowych w pierwszą sobotę miesiąca na godz. 7,00.
  11. Ministrantów proszę na spotkanie w sobotę na godz. 10,00. Zapraszam też wszystkich chłopców, którzy pragną do tego grona dołączyć. Apeluję także do rodziców, aby mobilizowali synów do służby przy ołtarzu i wychowywali do wiernego wypełniania podjętych zobowiązań.
  12. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  13. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przed wyjściem z kościoła. Jest do nabycia Pielgrzym i Mały Pielgrzym dla dzieci.
  14. Pragnę podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Dziękuję za zaangażowanie w prace porządkowe. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą obecność i wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 31. 08. – 7. 09. 2014 /

Niedziela, 31. 08.

7:30     za ++ Józefa Paszka - w 1-szą rocz. śmierci oraz Andrzeja Damaszk

9:00     za ++ rodziców Jana i Urszulę oraz rodzeństwo