niedziela, 1 lutego 2015 r. imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Wizytacja pasterska

Dnia 24. 03., Parafię wizytować będzie Ksiądz Biskup Diecezjalny Pelpliński dr Ryszard Kasyna. Tego dnia młodzież klas II i III Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza przyjmie z rąk Ks. Biskupa sakrament bierzmowania.

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostella

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 24. 09 - 01. 10. br.. Samolotem w dwie strony. Wylot z Gdańska do Lizbony. Ilość miejsc ograniczona. W programie nawiedzenie miejsca objawień Anioła Portugalii - Valinhos; wioski, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji - Adjusrtel; zwiedzanie takich miejsc jak: Batalha, Alcobaca, Nazare, Tomar, Coimbra, Porto, Braga; pobyt w Santiago de Compostella i powrót z Lizbony.

IV Niedziela zwykła /1. 02. 2015/

1. W poniedziałek, 2. 02., przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji polskiej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. będzie błogosławieństwo świec. Proszę o przyniesienie ze sobą gromnic, nawet już poświęconych w poprzednich latach. Msze św. będą o godz. 7,30; 9,00; 16,00 i 17,30 oraz w Bychowie o godz. 16,30.
  2. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego.
  3. W poniedziałek kończymy tradycyjne obchody Bożego Narodzenia. Po wieczornej Mszy św. chcemy rozebrać choinki i żłóbek. Zapraszam chętnych do pracy.
  4. We wtorek w kalendarzu liturgicznym przypada św. Błażeja, patrona chorób gardła. Po wieczornej Mszy św. odprawimy obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych przez wstawiennictwo św. Błażeja. Zapraszam wszystkich, którzy chcą przyjąć  błogosławieństwo, zwane błażejowym.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych z Komunią św. odwiedzać będziemy w piątek, 6, 02., od godz. 8,30.
  6. W czwartek o godz. 16,00 rozpocznie się „Godzina święta”. W czasie adoracji Najświętszego sakramentu będzie okazja do spowiedzi św. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele.
  7. Członków Żywego Różańca zapraszam na swoje miesięczne spotkanie i nabożeństwo w sobotę na godz. 7,00.
  8. W sobotę podczas Mszy św. wieczornej sprawowany będzie sakrament chrztu św.
  9. Po zakończonym okresie wizyt duszpasterskich w rodzinach, pragnę przedstawić obraz życia religijnego parafii jaki tworzy się na tej podstawie. Błogosławieństwo kolędowe przyjęło w 813 domach i mieszkaniach łącznie 906 rodzin. Natrafiliśmy 84 mieszkania, w których drzwi były zamknięte. Częściowo są one nie zamieszkałe, lokatorzy wyjechali poza granice kraju. W tej liczbie znajduje się pewna ilość rodzin religijnie obojętnych. W liczbie mieszkań, gdzie nie było kolędy wliczone są też rodziny innowierców. Według kartoteki parafialnej, jest nas 3049 osób nie wliczając w tę liczbę mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Jeśli chodzi o małżeństwa: jest u nas 38 związków cywilnych z przeszkodą do zawarcia sakramentu oraz 17 związków cywilnych, gdzie droga do małżeństwa sakramentalnego jest otwarta, nie ma żadnej przeszkody, małżeństwa te świadomie odrzucają sakrament. Oprócz tego istnieje w parafii 47 związków  bez jakiejkolwiek legalizacji. Z tego 16 to związki wtórne – któryś z małżonków jest już po rozwodzie, ale 31 par to związki zupełnie przygodne. Pragnę bardzo serdecznie podziękować parafianom za miłe i życzliwe przyjęcie oraz za ofiary złożone z racji wizyty duszpasterskiej, „Bóg zapłać”.
  10. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Kolekta z tej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  11. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  12. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przed wyjściem z kościoła. do nabycia jest nowy numer Pielgrzyma oraz Mały Pielgrzym dla dzieci.
  13. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą wspólnotę modlitwy i za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 1. 01. – 8. 02. 2015 /

Niedziela, 1. 02.

7:30     w 18-tą rocz. ślubu Bożeny i Dariusza z prośbą o bł. Boże dla rodziny

9:00     z okazji urodzin Weroniki i Anny z prośbą o bł. Boże