piątek, 25 lipca 2014 r. imieniny: Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Strzebielinku

W niedzielę 17. 08., o godz. 11:30, dla uczczenia wydarzeń sierpniowych, sprawowana będzie Msza św. w intencji byłych internowanych w obozie odosobnienia w Strzebielinku. Z myślą o tych, którzy dla Ojczyzny ciepieli i o tych, którzy z tego grona już odeszli do Pana oraz o ich rodzinach, będziemy wypraszać dla wszystkich potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. Słowo Boże wygłosi Arcybiskup Edmund Piszcz, który odwiedzał internowanych w czasie ich odosobnienia.  Po Mszy św. nastąpi przejazd autokarami do Strzebielinka, gdzie na murze dawnego więzienia, zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca obóz internowania przez władze komunistyczne PRL prawie 500 członków i sympatyków „Solidarności”. Ze Strzebielinka nastąpi przejaz do Centrum Kultury w Gniewinie, gdzie o godz. 14:30 nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej: Strzebielinek w stanie wojennym - zorganizowanej przez Odział IPN w Gdańsku i ECS oraz dalsza część uroczystości. Zakończenie zjazdu przewidziane jest na godz. 17:00.

W związku z zaplanowanym zjazem internowanych przedstawiam apel organizatorów: Prosimy o nadsyłanie adresów, telefonów i e-maili kolegów i rodzin kolegów, zwłaszcza tych, którzy już nie żyją. Chcemy dotrzeć do w miarę wszystkich i bez Waszej pomocy to się nie uda! Jeśli możecie, wpłacajcie na załączone konto (zał.). Rozsyłajcie wici i mobilizujcie, przesyłając zarys programu zjazdu (zał.). Zachęcajcie do szybkiego wydobywania pamiątek strzebielińskich, które będzie można wykorzystać w przygotowywanej nowej wersji Dziennika internowanego Jana Mura oraz ewentualnego przekazania kopii lub oryginałów Europejskiemu Centrum Solidarności w Gdańsku, gdzie już znajdują się zalążki naszych śladów obozowych.

Liczymy na Wasze potwierdzenia udziału w jedynym tego typu zjeździe internowanych w Polsce.

W imieniu Komitetu Honorowego organizującego zjazd pozdrawiam serdecznie Andrzej Drzycimski

Dane teledresowe

Ul. Platynowa 16 D/37

e-mail: a.drzycimski@drzycimski.pl

XVI Niedziela zwykła /20. 07. 2014/

1. W środę w liturgii czcimy św. Brygidę, patronkę Europy (od 1999 r.).
  2. W czwartek wspominamy św. Kingę. Jest to dzień modlitw za samorządowców w dniu ich patronki (Dekret Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 27. 10. 2006) .
  3. W piątek, 25. 07., w liturgiczne święto św. Jakuba Starszego – Apostoła, przypada dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Po wieczornej Mszy św. odprawimy obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Zapraszam wszystkich pragnących przyjąć błogosławieństwo.
  4. W sobotę, 26. 07., przypada liturgiczne wspomnienie śś Joachima i Anny, rodziców NMP. Jest to dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.
  5. Narzeczonym, którzy w bieżącym roku, bądź w przyszłym planują zawarcie sakramentu małżeństwa podaję do wiadomości, że w niedzielę, 3. 08., o godz. 15,00 w Wierzchucinie rozpocznie się kurs przedmałżeńskich. Ukończenie kursu jest wymogiem prawa kościelnego w Polsce, do którego zobowiązują wytyczne Konferencji Episkopatu Polskiego. Zapraszam do udziału w naukach wszystkich, którzy chcą zawrzeć sakrament małżeństwa.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  7. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przed wyjściem z kościoła. Jest nowy numer Pielgrzyma. Polecam go wszystkim.
  8. Chciałbym serdecznie podziękować parafianom, którzy w minioną niedzielę uczestniczyli we Mszy św. o godz. 13,00. Było to niepowtarzalne wydarzenie i przeżycie, a w gruncie rzeczy o to chodziło, by obecnością, modlitwą i śpiewem ubogacić wielomilionowe rzesze Rodaków rozsiane po całym świecie.
  9. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą obecność i wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 20. 07. – 27. 07. 2014 /

Niedziela, 20. 07.

7:30     za + Zofię Reszka

9:00      za ++ Salomeę i Władysława - w rocz. urodzin, Jerzego i Teresę