poniedziałek, 29 maja 2017 r. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymowanie w roku 2017

W sobotę 1. 07.2017 roku będzie kolejna piesza pielgrzymka do Wejherowa. Zapraszamy do udziału.

Niedziela /28. 05. 2017/

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W naszej diecezji, na Kalwarii we Wielu, odbywa się dziś pod przewodnictwem Prymasa Polski, uroczystość koronacji.
  2. Od poniedziałku rozpoczynają się dni modlitw o Ducha Świętego. W pierwszym rzędzie wyrażają je Msze św. oraz Liturgia Godzin poszczególnych dni pomiędzy uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego a uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. W czwartek od godz. 16,00 będzie "Godzina święta". Zapraszam so adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek o godz. 16,00 będzie dodatkowa Msza św. Zapraszam szczególnie dzieci do podjęcia praktyki I piątków miesiąca.
  6. Odwiedziny chorych w Komunią św. będą w czwartek, po wioskach i w piątek w Gniewinie, od godz. 8,30.
  7. Członków Żywego Różańca zapraszam na nabożeństwo i wymianę tajemnic różańcowych w sobotę na godz. 7,00.
  8. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiane będą codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17,15.
  9. W I sobotę czerwca odbywa się pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Uczestnikom pielgrzymki do Częstochowy przypominam, że wyjazd autokaru sprzed kościoła nastąpi w piątek, 2.06., o godz. 6,30. Powrót przewidziany jest w sobotę, 3. 06., w godzinach wieczornych.
  10. W sobotę, w wigilię uroczystości Zielonych Świąt odbywa się spotkanie młodych na polach lednickim. Wyjazd naszej młodzieży będzie w sobotę o godz. 6,00.
  11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzień Pięćdziesiątnicy nazywany w tradycji polskiej Zielonymi Świętami kończy liturgiczny  okres wielkanocny. W ten dzień obchodzony jest Misyjny Dzień Chorych.
  12. W piątek, 2. 06., przeprowadzona będzie zbiórka zużytego sprzętu elektotechnicznego. Odbiór z placu kościelnego nastąpi o godz. 14,30 , a więc do tej godziny należy wszystko dostarczyć na parking przed domem pogrzebowym. Ulotki z informacjami wyłożone są na stoliku.
  13. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  14. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Dziękuję wszystkim  za dzisiejszą wspólnotę modlitwy i za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 28. 05. – 4. 06. 2017 /

Niedziela, 28. 05.

7:30     z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Wandy - z okazji dnia matki

9:00    za + Feliksę Pyrzowską - z okazji dnia matki