wtorek, 1 września 2015 r. imieniny: Belindy, Bronisza, Idziego

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Rozpoczęcie roku szkolnego

Msza św. 1. 09., dla uczniów dojeżdżających sprawowana będzie o godz. 8:00 ; dla miejscowych o godz. 10:00.

22 Niedziela zwykła  /30. 08. 2015/

1. We wtorek, 1. 09., przypada dzień modlitw w intencji ofiar II wojny światowej w rocznicę jej wybuchu. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu w osobistych modlitwach zmarłych i zaginionych w zawierusze wojennej.
  2. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. na początek roku szkolnego dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej naszej szkoły sprawowana będzie w dwóch grupach. Dla uczniów miejscowych z Gniewina Msza św. będzie o godz. 8,00, przed apelem szkolnym, natomiast dla dowożonych autobusami, o godz. 10,00.  Wszystkich zachęcam do modlitwy w intencji dzieci oraz nauczycieli i wychowawców.
  3. Młodzież dojeżdżającą do szkół średnich i tych wszystkich, którzy nie mają okazji uczestniczyć we Mszy św. razem ze swoją szkołą, zapraszam na Mszę św. we wtorek na godz. 17,30. Wymownym aktem wiary jest uczestnictwo w Eucharystii na początek roku szkolnego.
  4. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek od godz. 16,00
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Odwiedziny chorych z Komunią św. będą w piątek od godz. 8,30.
  6. W czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 19,30 będzie Godzina święta. W czasie adoracji Najśw. Sakramentu będzie okazja do spowiedzi św.
  7. Zachęcam wszystkich do praktykowania pierwszych piątków miesiąca, a szczególnie dzieci i to od początku roku szkolnego. Zapraszam do udziału we Mszy św. o godz. 16,00.
  8. W piątek, 4. 09., przypada w Wierzchucinie odpust parafialny ku czci św. Rozalii. Suma sprawowana będzie tam o godz. 18,00.
  9. Członków Żywego Różańca zapraszam na spotkanie brackie i wymianę tajemnic różańcowych w pierwszą sobotę miesiąca na godz. 7,00.
  10. Ministrantów proszę na spotkanie w sobotę na godz. 10,00. Zapraszam też wszystkich chłopców, którzy pragną do tego grona dołączyć. Apeluję także do rodziców, aby mobilizowali synów do służby przy ołtarzu i wychowywali do wiernego wypełniania podjętych zobowiązań.
  11. W przyszłą niedzielę w Gniewinie odbędzie się Turniej Piłki Nożnej dla członków Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego. Uczestnicy z różnych oddziałów przybędą na Mszę św. o godz.11,30. Suma sprawowana będzie z liturgią Słowa w języku kaszubskim. Po Mszy św. zawodnicy przejdą na obiekty sportowe i rozpoczną się rozgrywki. Nasze drużyny bronić będą pucharu Zarządu Głównego ZK-P. Zapraszam kibiców i już dziś proszę o solidny doping.
  12. Dzisiaj natomiast o godz. 14,00 rozpoczną się na stadionie zawody strażackie. Do kibicowania zaprasza organizator tj. Zarząd Gminny Straży Pożarnej.
  13. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  14. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przed wyjściem z kościoła. Jest do nabycia Pielgrzym i Mały Pielgrzym dla dzieci.
  15. Pragnę podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Dziękuję za zaangażowanie w prace porządkowe. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą obecność i wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 30. 08. – 6. 09. 2015 /

Niedziela, 30. 08.

7:30     za ++ Jana i Urszulę Stenka oraz ++ z rodziny

9:00     w 18-tą rocz. urodzin Karoliny z prośbą o bł. Boże w życiu