wtorek, 18 czerwca 2019 r. imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymka do Sanktuariów Francji

W dniach 6 - 16 września planowana jest pielgrzymka do Francji. Wylot samolotem z Gdańska. Na miejscu objazd autokarem sławnych miejsc we Francji z pominięciem Paryża i powrót samolotem do Gdańska. Trasa: Beauvais – ROUEN – LISIEUX – PONTMAIN – MONT SAINT MICHEL – MONTFORT-SUR-MEU – SAINT-LAURENT-SUR-SEVRE – LOURDES – CARCASSONNE – LA SALETTE – PARAY-LE-MONIAL – ARS-sur-Formans – NEVERS – Beauvais. Program pielgrzymki:

Piątek,6.09.

Wylot z Gdańska, lądowanie na lotnisku Beauvais.   Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień II

Przejazd do Lisieux przez Rouen, stolicę Normandii do miasta św. Tereski   (Mała Święta).

Dzień III

Przejazd do Pontmain. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie w 1871r. objawiła się   NMP. Przejazd do Mont Saint Michel.   Dalsza podróż do Montfort-sur-Meu –   miasta, w którym urodził się św. Ludwik Maria Grignon de Montfort.

Dzień IV

Przejazd do Saint-Laurent-sur-Sèvre, gdzie w 1716 roku zmarł św. Ludwik. Dalsza   podróż do miejscowości La Rochelle   – urokliwego miasteczka portowego u wybrzeża Atlantyku.

Dzień V

Przejazd do Lourdes – miejsca pielgrzymkowego u podnóża Pirenejów, poświęconemu   Matce Boskiej. To właśnie tutaj, w 1858 roku, objawiła się Ona Świętej   Bernadecie Soubirous.

Dzień VI

Pobyt w Lourdes i zwiedzanie.

Dzień VII

Przejazd do Awinion. Po drodze   przystanek w Carcassonne znanego z   średniowiecznych fortyfikacji i   zamku. Przyjazd do Awinion– dawnej siedziby   papieży (1309-1377

Dzień VIII

Przejazd do położonego najwyżej na świecie Sanktuarium   Matki Boskiej Płaczącej w La Salette.

Dzień IX

Rekolekcje w Alpach. Dzień wolny w La Salette – sanktuarium związanym   z objawieniami Matki Bożej

Dzień X

Przejazd do Ars-sur-Formans – miejsca związanego z życiem i działalnością św.   Ojca Jana Vianney  Następnie przejazd   do Paray-le-Monial i wizyta w sanktuarium dwóch świętych: św.   Małgorzaty Marii Alacoque oraz św. Klaudiusza de la Colombière.   Przejazd do Nevers.

Dzień XI

Poniedziałek

Wizyta w Sanktuarium św. Bernadety, która   w Lourdes 18 razy dostąpiła przywileju objawień Matki Bożej. Przejazd na   lotnisko Beauvais, wylot do   Gdańska.

11 Niedziela zwykła. Uroczystość Trójcy Najświętszej / 16. 06. 2019 /

1. Niedziela Trójcy Najświętszej kończy czas Komunii św. wielkanocnej.
  2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie uczestników Kręgu Biblijnego.
  3. W tym tygodniu, w środę, dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Msze św. na zakończenie roku szkolnego sprawowane będą dla nich we wtorek, 18. 06. O godz. 8,30 będzie Msza św. dla uczniów klas VIII i III gimnazjum kończących na tym etapie swoją edukację, a o godz. 10,30 będzie Msza św. dla dzieci klas I - VII szkoły podstawowej. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa, także nauczycieli i rodziców. W poniedziałek, 17. 06., od godz. 16,00 będzie okazja do spowiedzi św. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania i przygotowania się do pełnego udziału w Eucharystii na zakończenie roku szkolnego.
  4. W czwartek, 20. 05., przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało należy do tzw. świąt obowiązujących, tzn. katolik winien uczestniczyć we Mszy św. Msze św. sprawowane będą o godz. 7,30 ; 10,00 i 17,30 oraz w Bychowie o godz. 8,30. W ten dzień kult Eucharystii sięga poza obiekty kościelne.  Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 10,00.  Udział w procesji jest wyznaniem i zamanifestowaniem wiary. Niech zjednoczy parafian w modlitwie. Za pobożne uczestnictwo w uroczystej procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Ołtarze ustawione będą:

-  pierwszy  przy Krzyżu na Osiedlu – przygotowują mieszkańcy bloków osiedlowych;

-  drugi  w parku przy Banku – przygotowują mieszkańcy bloków nauczycielskich;

-  trzeci   przy kapliczce u PP. Hajbowiczów – przygotowują gospodarze;

-  czwarty   na placu kościelnym przy domu przedpogrzebowym – przygotowują mieszkańcy Perlina, Perlinka.

Parafian bardzo proszę o przystrojenie swoich mieszkań i domów na trasie procesji. Na parkingu przed domem

przedpogrzebowym proszę nie ustawiać na ten czas samochodów.

5.  Osoby stanowiące orszak procesyjny proszone są o przygotowanie się do procesji.

6.  Dziewczynki do sypania kwiatów zapraszam na próbę w poniedziałek na godz. 16,30. Ufam, że w tej grupie odnajdą się dziewczynki

pierwszokomunijne. Mile będą też widziane starsze dziewczęta do pomocy i prowadzenia całej grupy.

7.  W Oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. wieczornej będzie odprawiana procesja eucharystyczna.

8.  W sobotę podczas wieczornej Mszy św. sprawowany będzie sakrament chrztu św.

9.  Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.

10. Polecam prasę katolicką. Do nabycia jest nowy numer Pielgrzyma

11. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Dziękuję za wykonane prace porządkowe na placu

kościelnym. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 16. 06. – 23. 06. 2019 /

Niedziela, 16. 06.

7:30     za + Gerarda i ++ z rodziny

9:00     za + Danutę Szwół