niedziela, 23 lipca 2017 r. imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Figura na cześć patrona parafii św. Józefa

W bieżącym roku zrealizowane zostanie długo planowane przedsięwzięcie mające na celu uczczenie patrona parafii św. Józefa. Na placu kościelnym zostanie ustawiona figura Świętego. Rzeźbę wykonuje artysta plastyk p. Jarosław Wójcik z Sierakowic, który realizował wcześniej nowy wystrój wnętrza kościoła i witraże. Mile widziani będą fundatorzy dzieła, którzy w ten sposób chcieliby oddać cześć św. Józefowi.

16 Niedziela zwykła /23. 07. 2017/

1. W poniedziałek modlimy się za przyczyną patronki dnia, św. Kingi w intencji samorządowców. Pamiętajmy o nich w osobistych modlitwach.
  2. We wtorek przypada w liturgii św. Jakuba Starszego, Apostoła. W Martyrologium także przypada św. Krzysztofa, Męczennika. Jest dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Wszystkich posiadaczy pojazdów samochodowych i motocykli zapraszam na Mszę św. o godz. 17,30. Po Mszy św. odprawimy obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Zapraszam wszystkich pragnących przyjąć błogosławieństwo.
  3. W środę, 26. 07., przypada liturgiczne wspomnienie śś Joachima i Anny, rodziców NMP. Jest to dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.
  4. W sobotę podczas wieczornej Mszy św. sprawowany będzie sakrament chrztu św.
  5. Do końca miesiąca pozostaje z nami ks. Sebastian, potem wraca do Hiszpanii. Być może chciałby ktoś przekazać intencje mszalne, albo może nawet ktoś ze znajomych chciałby zamówić Msze św. gregoriańskie, istnieje taka możliwość, a jednocześnie byłaby to forma wsparcia dla księdza na jego utrzymanie w czasie studiów.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  7. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Dziękuję dobrodziejom na rzecz św. Józefa, tym którzy dotąd złożyli ofiary na realizację dzieła i przygotowanie Figury świętego. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą obecność i wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 23. 07. – 30. 07. 2017 /

Niedziela, 23. 07.

7:30     za + Marię Bujak - w 2-gą rocz. śmierci i ++ w czyśćcu

9:00     za + Jolantę Reszka