poniedziałek, 27 lutego 2017 r. imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymowanie w roku 2017

W dniach 6. 05. do 13. 05. 2017 roku planowana jest parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Wylot z Gdańska. Zainteresowani proszeni są o kontakt z biurem parafialnym. Zapraszamy do udziału.

8 Niedziela zwykła /26. 02. 2017/

1. W ostatnie dni karnawału, a więc dziś, jutro i pojutrze w kościołach odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj o godz. 16,00 odprawimy przed Najśw. Sakramentem Nieszpory. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Adoracja potrwa do wieczornej Mszy św.
  2. W poniedziałek i wtorek adoracja Najśw. Sakramentu będzie od godz. 16,00.
  3. Od dzisiaj rozpoczyna się w Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie uczestników Kręgu Biblijnego.
  5. W środę, 1. 03., przypada Popielec. Błogosławieństwo popiołu i posypanie pokutne w środę będzie podczas każdej Mszy św.
  6. W Środę Popielcową Msze św. będą o godz. 7,00 ; 9,00 ; 16,00 i 17,30 oraz w Bychowie 16,30 i 15,00 /DPS/.
  7. W  Popielec, obowiązuje nas post ilościowy tzw. ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a więc post jakościowy.
  8. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się w całym Kościele kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  9. W tematykę wielkopostną wprowadzają nas nabożeństwa pasyjne. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 16,00 dla dzieci i przed wieczorną Mszą św. o godz. 17,15 dla dorosłych, a w Bychowie o godz. 16,30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy od przeszłej niedzieli o godz. 16,30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcam wszystkich do udziału.
  10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  11. W czwartek o godz. 16,00 rozpocznie się „Godzina święta”. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będzie okazja do spowiedzi św.
  12. Chorych z Komunią św. odwiedzać będzie kapłan w czwartek - po wioskach i piątek - w Gniewinie od godz. 8,30.
  13. Członków Żywego Różańca zapraszam na nabożeństwo z wymianą tajemnic różańcowych w sobotę tym razem na wieczorną Mszę św. na godz. 17,30.
  14. W sobotę wieczorną Mszą św. rozpoczynamy w parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Skołud MSF. Od przyszłego poniedziałku rozpoczną się również rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowy plan podamy w przyszłą niedzielę.
  15. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  16. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci.
  17. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Dziękuję za życzliwą pomoc i prace na placu kościelnym. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą obecność i wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 26 02. – 5. 03. 2017 /

Niedziela, 26. 02.

7:30     za + Kazimierza Lewandowskiego

9:00     za + Brunona Ewald - w 2-gą rocz. śmierci

10:00 /Bychowo/  za ++ rodziców Zofię i Jana

11:30   w 70-tą rocz. urodzin Henryka z prośbą o zdrowie i bł. Boże

17:30   w rocz. ślubu Agnieszki i Wiesława  z prośbą o bł. Boże

Poniedziałek, 27. 02.

7:00     za + Kazimierza Lewandowskiego

17:30   za ++ Stefanię - w 2-gą rocz. śmierci i Stanisława

Wtorek, 28. 02.

7:00     za ++ rodziców Jadwigę i Bernarda Zelewskich

konc.: za ++ mamę i brata Andrzeja

17:30   za ++ Władysława Wór - w rocz. śmierci i rodziców z obojga stron

konc.: za + Kazimierza Lewandowskiego

Środa, 1. 03.

7:00    za ++ Mariana Wojciechowskiego, ks. Tadeusza i Ryszarda

9:00     za + Stanisława Szreder - w 4-tą rocz. śmierci

15:00 /DPS/  za parafian

16:00   za + Kazimierza Lewandowskiego

16:30 /Bychowo/ za ++ Andrzeja Grzyb - w 4-tą rocz. śmierci i Gertrudę - w 31-szą rocz. śmierci

17:30   za rodziny parafii, by żywe były w nich praktyki wielkopostne i by wszyscy brali udział w nabożeństwach pasyjnych

- int. grupy modlitewnej

Czwartek, 2. 03.

7:00    za + Bartosza Bliznę

konc.: za dzieci w rodzin Róży św. Rodziny

17:30  za + Kazimierza Lewandowskiego

konc.: za Ojca świętego i duchowieństwo

Piątek, 3. 03.

7:00    za + Bartosza Bliznę

konc.: za ++ Leona, Władysławę - w rocz. śmierci, Kazimierę i Stanisława oraz Piotra

16:30 /Bychowo/  za ++ Annę, Ignacego Misielak i Marię Bartanowicz

17:30   wynagradzająca NSPJ - int. grupy modlitewnej

Sobota, 4. 03.

7:00     wynagradzająca Niep. Sercu NMP - Róża św. Faustyny

konc.:  za + Bartosza Bliznę

15:00 /DPS/  za parafian

17:30   za ++ rodziców Jadwigę i Wacława, braci Czesława i Henryka oraz Paulinę

konc.: za + Kazimierę Karczewską

Niedziela, 5. 03.

7:30     za ++ Marię Smuga - w 2-gą rocz. śmierci, Stanisława i Józefa - w rocz. śm.

9:00     za ++ Andrzeja Chyżak, Bogumiła, Ireneusza i ++ z rodziny

10:00 /Bychowo/  za + Bartosza Bliznę