czwartek, 28 sierpnia 2014 r. imieniny: Adeliny, Erazma, Sobiesława

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Dożynki parafialne

W niedzielę 31. 08., o godz. 11:30, celebrowana będzie Msza św. na podziękowanie za tegoroczne plony ziemi i sprzyjającą pogodę w czasie żniw.

Pielgrzymka szlakiem św. Jakuba i do Fatimy

Wiosną roku 2015 planowana jest pielgrzymka do Santiago de Compostela. Szlak Jakubowy wzdłuż Bałtyku prowadzi przez Sianowo, Lębork, Górę Rowokół. Będziemy pielgrzymować ze św. Jakubem nawiedzając także Fatimę. Bliższe informacje podawane będą w parafii.

XX Niedziela zwykła /24. 08. 2014/

1. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczyna swoją pracę duszpasterską ks. Neoprezbiter Sebastian Wydrowski, któremu życzymy obfitych łask, ciągłego zapału i wiele radości z pełnionej posługi.
  2. We wtorek, 26. 08., przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Kościół w Polsce odpowiada na apel Ojca Świętego Franciszka i katolickiego Patriarchy Babilonii, który błaga Polaków o gest solidarności, dlatego uroczystość MB Częstochowskiej ustanowiona jest dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna zachęca diecezjan do uczestnictwa we Mszy św. i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzi, aby znaleziono pokojowe rozwiązania i zwyciężyła sprawiedliwość na Ukrainie. Prosi także o podjęcie praktyk pokutnych, np. postu i jałmużny w tych intencjach. Natomiast w przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary do puszek jako nasze wsparcie dla prześladowanych w Iraku.
  3. We wtorkową liturgiczną uroczystość w naszej parafii przypada odpust związany z kościołem filialnym Matki Bożej Częstochowskiej w Bychowie. Jest to też 12 rocznica konsekracji tego kościoła. Msza św. w dzień odpustu sprawowana będzie w Bychowie o godz. 18,30. Celebrować ją będzie ks. Sebastian i udzieli tam prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszam gorąco wszystkich do korzystania z łask odpustu zupełnego.
  4. W sobotę, 30. 08., w Domu Pomocy Społecznej uczcimy odpust związany z tytułem kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Msza św. będzie tam sprawowana o godz. 15,00.
  5. W przyszłą niedzielę, 31. 08., odbędą się nasze dożynki parafialne. Podczas Mszy św. o godz. 11:30 złożymy Bogu dziękczynienie za plony ziemi i upraszać będziemy u Stwórcy Wszechrzeczy łaski potrzebne rolnikom, a także będziemy się modlić o szacunek dla pracy rolnika. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie koron żniwnych.
  6. W przyszłą niedzielę gościć będzie u nas ks. Jerzy Gugała, rekolekcjonista z Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego, który będzie głosił Słowo Boże.
  7. We wtorek, 26. 08., planujemy prace porządkowe wokół kościoła – pielenie. Chętnych do pracy zapraszam na godz. 9,00.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  9. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przed wyjściem z kościoła.
  10. Przy stoliku można nabyć Ewangelie po kaszubsku w cenie 19,90 za egzemplarz. Polecam.
  11. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 24. 08. – 31. 08. 2014 /

Niedziela, 24. 08.

7:30     za ++ Stanisława - w rocz. śmierci i Anielę Cwajna oraz Martę

9:00     za + Zygmunta Minga

10:00  /Bychowo/  za ++ rodziców Stanisławę i Feliksa Lademann

11:30    za parafian

17:30    z okazji rocz. ślubu Anny i Ryszarda z prośbą o bł. Boże

Poniedziałek, 25. 08.

7:00     za + Zygmunta Bargiel - int. od prac King Oscar

konc.: z prośbą o powrót do zdrowia dla Jolanty

17:30   z okazji urodzin Przemysława z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie

konc.: z prośbą o powrót do zdrowia dla Barbary

Wtorek, 26. 08.

7:00    za + Gerarda, rodziców i ++ w czyśćcu

konc.: dziękczynna z prośbą o bł. Boże dla rodziny

17:30  w rocz. ślubu Anny i Daniela i w 1-szą rocz. ur. Kornelii z prośbą o bł. Boże

konc.: z prośbą o bł. Boże w pacy duszpasterskiej w naszej parafii dla ks. Sebastiana - int.

od grypy modlitewnej Margaretka

Niedziela, 31. 08.

7:30     za ++ Józefa Paszka - w 1-szą rocz. śmierci oraz Andrzeja Damaszk

9:00     za ++ rodziców Jana i Urszulę oraz rodzeństwo