wtorek, 19 marca 2024 r. imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Uroczystość komunijna klas III odbędzie się w niedzielę 26 maja 2024 roku.

5 Niedziela Wielkiego Postu / 17. 03. 2024 /

1. W niedzielę podczas sumy parafialne oprawę muzyczną wykona chór Appassionato. Po zakończonej liturgii będzie krótki koncert pieśni pasyjnych. Serdecznie zapraszam do udziału.
  2. Pozostały etap Wielkiego Postu i przygotowanie na przeżywanie tajemnic Odkupienia to czas na oczyszczenie serca. Zachęcam do odprawienia spowiedzi św. wielkanocnej. Okazja ku temu będzie u nas w sobotę, 23. 03., w godzinach od 15,30 do 16,30. W konfesjonałach posługiwać będą prezbiterzy naszego dekanatu. Uszanujmy ich przyjazd i gotowość do posługi. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu.
  3. W ciągu tygodnia spowiadamy w kościołach naszego dekanatu.
  4. Gorzkie Żale odprawiamy dzisiaj o godz. 16,30. Droga Krzyżowa będzie w piątek o 16,00 i 17,15, a Bychowie o 16,30.
  5. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie uczestników Kręgu Biblijnego.
  6. We wtorek przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.  Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Wieczorna Msza św. we wtorek sprawowana będzie godzinę wcześniej, tj. o godz. 16,30 ze względu na odpust parafialny w parafii Zwartowo. Suma odpustowa sprawowana będzie tam o godz. 18,00.
  7. We wtorek, w szkołach salezjańskich w Kniewie będzie dzień otwartych drzwi, od godz. 15,30 do 18,30. Zaproszeni są szczególnie uczniowie klas VI - VIII.
  8. Z piątku na sobotę odbędzie się Droga Krzyżowa w terenie - plażą na Hel.
  9. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień, nazywany tak ze względu na bogactwo wydarzeń i przeżyć urzeczywistnianych przez liturgię. Każda Msza św. rozpocznie się od poświęcenia palm. Przed sumą parafialną o godz. 11,30 będzie też procesja z palmami. zapraszam do udziału.
  10. W przyszła niedzielę, przed kościołem będzie możliwość nabycia palm za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na dalsze leczenie naszego parafianina Michała.
  11. Polecam prasę katolicką. Można jeszcze nabyć paschaliki na stół wielkanocny.
  12. Ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego można złożyć do skarbonki ustawionej na stoliku lub do skarbonki przy wyjściu z kościoła z napisem: Na potrzeby kościoła.
  13. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  14. Pragnę podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Dziękuję za okazaną życzliwość, zaangażowanie i pomoc w podjęciu uczestników Nocnej Drogi Krzyżowej. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą wspólnotę modlitwy i za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 17. 03. – 24. 03. 2024 /

Niedziela, 17. 03.

7:30    za + Damiana i z prośbą o bł. Boże dla Dawida

9:00    za + Patryka Dampc - w dniu imienin