niedziela, 26 kwietnia 2015 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostella

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 24. 09 - 01. 10. br.. Samolotem w dwie strony. Wylot z Gdańska do Lizbony. Ilość miejsc ograniczona. W programie nawiedzenie miejsca objawień Anioła Portugalii - Valinhos; wioski, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji - Adjusrtel; zwiedzanie takich miejsc jak: Batalha, Alcobaca, Nazare, Tomar, Coimbra, Porto, Braga; pobyt w Santiago de Compostella i powrót z Lizbony.

4 Niedziela Wielkanocy /26. 04. 2015/

1. Dziś w parafii przeżywamy uroczystość komunijną. Do stołu eucharystycznego przystąpi po raz pierwszy 41 dzieci (24 chłopców i 17 dziewcząt). Wspierajmy dzieci modlitwą, aby przez całe życie dochowały wierności Bogu i nigdy nie utraciły białej szaty łaski.
  2. Dla dzieci klas III rozpoczyna się "Biały Tydzień". Codziennie będą one uczestniczyć we Mszy św. w białych szatach sprawowanej dla nich o godz. 16,00, z wyjątkiem piątku, gdy przyjdą na godz. 11,00.
  3. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Są to dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich.
  4. W piątek, 1. 05., przypada nasz odpust parafialny ku czci św. Józefa Rzemieślnika. Suma sprawowana będzie o godz. 11,00. Przewodniczyć jej będzie ks. biskup Wiesław Śmigiel. Uroczysta Msza św. rozpocznie się wprowadzeniem do kościoła relikwii I stopnia św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej. Wszystkich parafian zapraszam do udziału w tym ważnym i wyjątkowym wydarzeniu. W czasie uroczystości grać będzie orkiestra. Po sumie odprawimy procesję eucharystyczna wokół kościoła. Proszę osoby stanowiące orszak procesyjny, aby przygotowały się do udziału. Na zakończenie odśpiewamy dziękczynne Te Deum.
  5. W uroczystość odpustową Msze św. będą odprawiane o godz. 7,30; 11,00 i 17,30.
  6. W piątek rozpoczyna się miesiąc poświęcony czci NMP. Nabożeństwa majowe odprawiane będą codziennie o godz. 17,00. Gorąco i serdecznie zachęcam do udziału.
  7. W sobotę w liturgii uczcimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski., gdyż 3. 05., w tym roku przypada w niedzielę wielkanocną. Uroczystość ta jest dniem modlitw w intencji polskiej emigracji.
  8. W sobotę też, w uroczystość Królowej Polski obchodzony będzie odpust parafialny w Choczewie.
  9. Odwiedziny chorych z Komunią św. będą tym razem w sobotę, 2. 05., od godz. 8,15.
  10. Członków Żywego Różańca zapraszam na miesięczne nabożeństwo i wymianę tajemnic w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w sobotę, na godz. 7,00.
  11. Z związku z wrześniową, parafialną pielgrzymką do Fatimy i Santiago de Compostella, pragnę poinformować, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Gdyby ktoś z parafian albo bliskich chciał wziąć udział w pielgrzymce, to proszę o kontakt.
  12. Do sprzątania kościoła w czwartek proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  13. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Polecam Pielgrzyma i Mały Pielgrzym dla dzieci.
  14. Pragnę serdecznie podziękować rodzicom dzieci komunijnych za akcję porządkową i przygotowanie świątyni na eucharystyczną uroczystość oraz za zaangażowanie w pochód ofiarny i dar serca przekazany z tej okazji dla parafii. Dziękuję za naczynia liturgiczne. Wszystkim dziękuję za dzisiejszy udział we wspólnocie modlitwy i za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 26. 04. – 3. 05. 2015 /

Niedziela, 26. 04.

7:30     za + Bernarda Szymikowskiego i ++ w czyśćcu

8:30 /Bychowo/  za + Walerego Dampca