sobota, 2 sierpnia 2014 r. imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Strzebielinku

W niedzielę 17. 08., o godz. 11:30, dla uczczenia wydarzeń sierpniowych, sprawowana będzie Msza św. w intencji byłych internowanych w obozie odosobnienia w Strzebielinku. Z myślą o tych, którzy dla Ojczyzny ciepieli i o tych, którzy z tego grona już odeszli do Pana oraz o ich rodzinach, będziemy wypraszać dla wszystkich potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. Słowo Boże wygłosi Arcybiskup Edmund Piszcz, który odwiedzał internowanych w czasie ich odosobnienia.  Po Mszy św. nastąpi przejazd autokarami do Strzebielinka, gdzie na murze dawnego więzienia, zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca obóz internowania przez władze komunistyczne PRL prawie 500 członków i sympatyków „Solidarności”. Ze Strzebielinka nastąpi przejaz do Centrum Kultury w Gniewinie, gdzie o godz. 14:30 nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej: Strzebielinek w stanie wojennym - zorganizowanej przez Odział IPN w Gdańsku i ECS oraz dalsza część uroczystości. Zakończenie zjazdu przewidziane jest na godz. 17:00.

W związku z zaplanowanym zjazem internowanych przedstawiam apel organizatorów: Prosimy o nadsyłanie adresów, telefonów i e-maili kolegów i rodzin kolegów, zwłaszcza tych, którzy już nie żyją. Chcemy dotrzeć do w miarę wszystkich i bez Waszej pomocy to się nie uda! Jeśli możecie, wpłacajcie na załączone konto (zał.). Rozsyłajcie wici i mobilizujcie, przesyłając zarys programu zjazdu (zał.). Zachęcajcie do szybkiego wydobywania pamiątek strzebielińskich, które będzie można wykorzystać w przygotowywanej nowej wersji Dziennika internowanego Jana Mura oraz ewentualnego przekazania kopii lub oryginałów Europejskiemu Centrum Solidarności w Gdańsku, gdzie już znajdują się zalążki naszych śladów obozowych.

Liczymy na Wasze potwierdzenia udziału w jedynym tego typu zjeździe internowanych w Polsce.

W imieniu Komitetu Honorowego organizującego zjazd pozdrawiam serdecznie Andrzej Drzycimski

Dane teledresowe

Ul. Platynowa 16 D/37

e-mail: a.drzycimski@drzycimski.pl

XVII Niedziela zwykła /27. 07. 2014/

1. W poniedziałek od godz. 9,00 planujemy prace porządkowe wokół kościoła - pielenie. Zapraszam chętnych do pracy.
  2. W piątek rozpoczyna się sierpień, miesiąc, w którym kolejny raz Kościół zachęca, by  przeżyć go bez alkoholu.
  3. Piątek jest dniem modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu (1944).
  4. W piątek po południu lub przez całą sobotę w każdym kościele można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Przywilej ten wywodzi się od kościoła NMP Anielskiej w Asyżu i czasów św. Franciszka, a rozciągnięty jest na cały Kościół.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z Komunią św. będą  w czwartek po wioskach i w piątek w samym Gniewinie od godz. 8,30.
  6. W czwartek, przed pierwszym piątkiem, o godz. 16,00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta.
  7. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 16,00 będzie dodatkowa Msza św.
  8. Członków Żywego Różańca zapraszam na spotkanie brackie i wymianę tajemnic różańcowych w sobotę na godz. 7,00.
  9. W środę na godz. 8,00 zapraszam młodzież na wycieczkę rowerowo - kajakową. Koszt 20 zł. Ilość miejsc ograniczona.
  10. Narzeczonym i wszystkim, którzy planują zawrzeć sakrament małżeństwa przypominam, że w niedzielę, 3. 08., o godz. 15,00 w Wierzchucinie rozpoczyna się cykl katechez przedmałżeńskich. Zapraszam do udziału w naukach
  11. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  12. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przed wyjściem z kościoła.
  13. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą obecność i wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 27. 07. – 3. 08. 2014 /

Niedziela, 27. 07.

7:30     za + Jadwigę Zelewską

9:00    z okazji urodzin Mikołaja i im. Julii z prośbą o bł. Boże