sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

03 października 2021

Misje święte

W dniach od 25 września - do 3 października w parafii odbyły się misje święte. Prowadzili je Księża Misjonarze ze Zgromadzenia Świętej Rodziny: ks. Bogusław Jaworowski i ks. Szymon Górski oraz ks. dk. Jan Tomczyk. Na rozpoczęcie ks. proboszcz nałożył Misjonarzom stuły i przekazał klucze kościoła oraz Ewangeliarz - symbol władzy i głoszenia słowa Bożego. Parafianie licznie gromadzili się na Mszach świętych i naukach stanowych. Osobista refleksja nad fundamentalnymi zasadami wiary prowadziła do ożywienia relacji z Bogiem. Wierni podczas misji świadomie odnowili przyrzeczenia chrzcielne, skorzystali ze spowiedzi misyjnej, odnowili przyrzeczenia małżeńskie, przyjęli sakrament namaszczenia chorych, modlili się za nieobecnych, a w piątkowy wieczór wynagradzali Panu Bogu za grzechy i zniewagi popełnione osobiście, w rodzinach, ojczyźnie i świecie. Zakończenie wzniosłych przeżyć miało miejsce po ostatniej niedzielnej Mszy św. przy krzyżu misyjnym.

Misje święte

Do pobrania: