czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

01 maja 2021

Uroczystość św. Józefa Rzemieślnika

Papież Franciszek, ogłaszając Rok św. Józefa, opublikował list apostolski: „Patris corde” /Ojcowskim sercem/, w którym wskazuje na wielkość Józefa, jego przymioty i szczególną rolę jaka polegała na tym, że miał odwagę podjąć się prawnego ojcostwa Jezusa. W tym roku, w dzień odpustu ku czci św. Józefa Rzemieślnika parafianie pragnęli wyrazić szczególną wdzięczność wobec swego Patrona. Uroczystościom przewodniczył ks. Jacek Sosnowski, notariusz Kurii Biskupiej Pelplińskiej, który celebrował Eucharystię i głosił Słowo Boże o godz. 9,00 i 11,30. W kazaniu przybliżył postać św. Patrona podejmującego słowa anioła: "Józefie, nie bój się..", ukazując jak ważne znaczenie ma dla nas wyzbycie się wszelkich lęków. Z pokłonem do św. Józefa przybyli też jego czciciele na koniach.

Uroczystość św. Józefa Rzemieślnika