czwartek, 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

30 maja 2012

Promocja albumu

W prezbiterium franciszkańskiego kościoła Świętej Trójcy w Gdańsku odbyła się 30. 05. 2012 promocja pamiątkowego albumu jubileuszowej Kaszubskiej Pielgrzymki do Ziemi Świętej i Jordanii. Album „Kaszubi w biblijnej krainie” dokumentuje pielgrzymkę, która odbyła się w dniach od 25. 09 do 3. 10. 2010. Bogato ilustrowany fotografiami zawiera reportaż Arkadiusza Golińskiego, informacje o odwiedzanych historycznych miejscach oraz treść kazań wygłoszonych podczas pielgrzymki w języku kaszubskim przez ks. Mariana Miotka. Podczas promocji albumu referat okolicznościowy na temat „język kaszubski w kaznodziejstwie i pielgrzymowaniu” wygłosiła pani prof. dr hab. Jadwiga Zieniukowa z Instytutu Slawistyki PAN w Warszawie.

Promocja albumu