piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

18 sierpnia 2019

Spotkanie Strzebielinkowców

Spotkanie byłych internowanych w Strzebielinku rozpoczęło się o godz. 10,00 przed Domem Pomocy Społecznej, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa dotycząca dawnego obozu. Następnie uczestnicy uroczystości przemieścili się do Gniewina, by wziąć udział we Mszy św., której przewodniczył ks. arcybp dr Edmund Piszcz. Współkoncelebransami byli ks. Marian Miotk oraz ks. Dawid Szczeblewski. Po Mszy św., w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, parafianie i goście wysłuchali koncertu pt. "Muzyka Niepodległa". Rozpoczął się on wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski. Ponadto artyści zaprezentowali patriotyczne utwory polskich kompozytorów, które kiedyś pretendowały do hymnu Polski oraz utwory lokalnych kompozytorów z Beskidów i Kaszub. Wykonawcami byli: dr hab. Urszula Mizia, Joanna Karpiel-Jatkowska, Józef Broda, Janusz Kohut, Waldemar Szczypior oraz dzieci uczestniczące w warsztatach muzycznych.

Spotkanie Strzebielinkowców