czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

31 maja 2018

Boże Ciało

W gorącym skwarze słońca, w czasie procesji eucharystycznej, wierni śpiewem i modlitwą wielbili Boga i dziękowali za obecność Chrystusa w najświętszych postaciach, za Jego bliskość i błogosławieństwo. Publiczny akt wiary pozwolił uczestnikom rozważać usłyszane podczas Mszy św. słowa autorstwa św. ojca Pio: "Panie, zostań ze mną, bo bardzo potrzebuję Twojej pomocy, bym o Tobie nie zapomniał. Sam wiesz, jak łatwo Cię porzucam. Panie, zostań ze mną, bo jestem słaby i potrzebuję Twojej siły, abym tak często nie upadał. Panie, zostań ze mną, bo Ty jesteś moim życiem, a bez Ciebie słabnie moja gorliwość. Panie, zostań ze mną, bo Ty jesteś moją światłością, a bez Ciebie tkwię w ciemnościach. Panie, zostań ze mną, aby mi ujawniać swoją wolę. Panie, zostań ze mną, bym słyszał Twój głos i podążał za Tobą. Panie, zostań ze mną, bo bardzo pragnę Cię kochać i zawsze trwać przy Tobie. Panie, zostań ze mną, jeśli pragniesz, bym Ci był wierny. Panie, zostań ze mną, bo pragnę, by moja uboga dusza była miejscem pociechy dla Ciebie, gniazdem dla Twej miłości. Jezu, zostań ze mną, bo już robi się późno i dzień się kończy, życie przemija, a śmierć, sąd i wieczność się zbliżają. Potrzebuję Ciebie, byś wzmocnił moje siły, abym nie ustał w drodze"....

Boże Ciało