czwartek, 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

08 kwietnia 2012

Obchody Triduum Paschalnego

Obchody Triduum Paschalnego 05 – 08. 04. 2012
Najpiękniejsze i bogate w treści duchowe dni roku liturgicznego przeżywali parafianie uczestnicząc bardzo licznie w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Pomocnym w zgłębianiu tematyki misterium męki naszego Pana był wystrój kościoła – ciemnica i Grób Pański. Na Wielki Piątek ks. Karol przygotował z młodzieżą drogę krzyżową, która odprawiona była w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00. Męka Chrystusa to nie tylko fakt historyczny, ale przemieniający również i nas, żyjących w trzecim tysiącleciu, dlatego młodzi zawierzając siebie Zbawicielowi składali „maski współczesności” u stóp krzyża. Schola liturgiczna prowadzona przez panią Teresę Klein uświetniła swoim śpiewem liturgię Wieczerzy Pańskiej, Męki oraz Wigilii Paschalnej.

Obchody Triduum Paschalnego